Постинг
01.01 23:40 -
Дишам
Честита Нова Година!
Дойдох пак, за да намеря в мразовития януарски ден, топлина и взаимност в това уютно кътче. Нося си нещо. Разчиствах днес един шкаф. Излезе ми едно листче, което бях забравил.Преди пет години бях на плажа на морето през лятото и тогава се случи това, което описах на късчето хартия. Сигурно съм го сметнал за недовършено и съм го оставил за после. Днес го прочетох. Видя ми се едно такова спонтанно, искрено, от сърце.Да, така си беше, това почувствах тогава и ми беше толкова хубаво. Направо и аз летях.Слушайте:
Дишам вятъра. Движението на тревите.
Чайки. Летят, летят, летят. Вятър и чайки в едно.
Бучащи вълни. Вода, която се движи. Всичко е движение.
Вода, въздух, живот...
Нежен слънчев лъч иззад облака.
Мирис на въздух. Мирис на море.
Песъчинки. Безброй песъчинки. Бялото на вълните и песъчинките.
Кръжащи чайки. Кацнали чайки. Чайки, носени от вятъра.
И пак слънце. Много много слънце.
Листата на тревичките трептят. Цветчетата танцуват.
Нюанси на синьо и зелено. Контрасти. Пясък, вода, въздух.
Вдишвам живота.
Гладен съм за живот.
Птичи крясък. Неуморни вълни.
Едно слънце над всички и над всичко. Копнеж за вечност.
Приземяване.
Шарени чадъри. Отдалечаващи се силуети.
Полетяла топка. Къщи.
Лодки като точици...
/юли 2020/
Ех, ама се размечтах и аз за това море. Дали му беше времето да го пиша това сега...
В първия ден на новата година си казах - мечтай, прави, греши, падай, ставай, сбъдвай, не спирай, живей!
ДИШАЙ!
Пожелавам го и на вас, приятели!
Благодаря за приятната компания!
Бъдете здрави!
shining
Дойдох пак, за да намеря в мразовития януарски ден, топлина и взаимност в това уютно кътче. Нося си нещо. Разчиствах днес един шкаф. Излезе ми едно листче, което бях забравил.Преди пет години бях на плажа на морето през лятото и тогава се случи това, което описах на късчето хартия. Сигурно съм го сметнал за недовършено и съм го оставил за после. Днес го прочетох. Видя ми се едно такова спонтанно, искрено, от сърце.Да, така си беше, това почувствах тогава и ми беше толкова хубаво. Направо и аз летях.Слушайте:
Дишам вятъра. Движението на тревите.
Чайки. Летят, летят, летят. Вятър и чайки в едно.
Бучащи вълни. Вода, която се движи. Всичко е движение.
Вода, въздух, живот...
Нежен слънчев лъч иззад облака.
Мирис на въздух. Мирис на море.
Песъчинки. Безброй песъчинки. Бялото на вълните и песъчинките.
Кръжащи чайки. Кацнали чайки. Чайки, носени от вятъра.
И пак слънце. Много много слънце.
Листата на тревичките трептят. Цветчетата танцуват.
Нюанси на синьо и зелено. Контрасти. Пясък, вода, въздух.
Вдишвам живота.
Гладен съм за живот.
Птичи крясък. Неуморни вълни.
Едно слънце над всички и над всичко. Копнеж за вечност.
Приземяване.
Шарени чадъри. Отдалечаващи се силуети.
Полетяла топка. Къщи.
Лодки като точици...
/юли 2020/
Ех, ама се размечтах и аз за това море. Дали му беше времето да го пиша това сега...
В първия ден на новата година си казах - мечтай, прави, греши, падай, ставай, сбъдвай, не спирай, живей!
ДИШАЙ!
Пожелавам го и на вас, приятели!
Благодаря за приятната компания!
Бъдете здрави!
shining
Много се радвам че си отново тук.Пожелавам ти много ценните за всички ни здраве,много радост,щастие и късмет във всичко!Споделеното от теб е много красиво, искрено и аз го усещам като изразено усещане на радостта от живота.Напоследък и аз си мисля колко е важно всъщност да умеем да се радваме на живота, освен всички други важни неща които имаме да учим!:)Благодаря ти и за куража който даваш на всички нас с пожеланията ти по повод новата година- да продължаваме да мечтаем, грешим,....да не спираме да живеем!Весели новогодишни празници и нови вдъхновяващи моменти!
цитирайЗдравей,благодаря за съдържателния , емоционален и вдъхновяващ коментар!Блаодаря за пожеланията, нека да сме здрави и да имаме сили и смелост да продължаваме напред.Какво друго ни остава.
цитирайЧестита Нова година!
Благодаря за тези вдъхновени стихове, късчета от море и лято - чудесно е, че можем да ги имаме и сега, в мразовити дни като днешния!
Да мечтаем, да се стремим, да падаме, да ставаме - да дишаме!
Нека винаги имаме тази свобода и воля - да се усещаме живи!
Пожелавам здраве, щастие, светли вдъхновения през новата
година!
И много дни с морски бриз, пясък, чайки и вълни!
Весели празници!
цитирайБлагодаря за тези вдъхновени стихове, късчета от море и лято - чудесно е, че можем да ги имаме и сега, в мразовити дни като днешния!
Да мечтаем, да се стремим, да падаме, да ставаме - да дишаме!
Нека винаги имаме тази свобода и воля - да се усещаме живи!
Пожелавам здраве, щастие, светли вдъхновения през новата
година!
И много дни с морски бриз, пясък, чайки и вълни!
Весели празници!
И аз благодаря за споделеното усещане! И за пожеланията. Наистина се чувствам много уютно тук и когато нещо ми напира отвътре да го споделя, просто идвам и си го казвам. Здраве и щастливи мигове и много усмивки!
цитирайЕй така се чувствам, когато вляза тук!
Много свидно, много уютно, защитено, сред свои!
Усещането да се завръщаш от време на време в свят на творчески хора с дълбочина и чистота на душата, е несравнимо! Само нашата жилка човеци могат да почувстват този живец на бягство от матрицата и суетата.
Не се учудвам на морските ти красиви рисунки, които оживяват и оцветяват деня ни! Като едни зимни Водолеи, с теб не виреем много в снега, а все там ни влече - в необятността на синьото, където вдъхновението се насища със слънце и нови стремежи за любов към живота.
Понякога ме няма привидно, но душата ми е свободна и съм реално навсякъде, където имам себеподобни - например тук. Затова оставям една голяма прегръдка и много дух - като печат за автентичност и вечно приятелство!
;)
цитирайМного свидно, много уютно, защитено, сред свои!
Усещането да се завръщаш от време на време в свят на творчески хора с дълбочина и чистота на душата, е несравнимо! Само нашата жилка човеци могат да почувстват този живец на бягство от матрицата и суетата.
Не се учудвам на морските ти красиви рисунки, които оживяват и оцветяват деня ни! Като едни зимни Водолеи, с теб не виреем много в снега, а все там ни влече - в необятността на синьото, където вдъхновението се насища със слънце и нови стремежи за любов към живота.
Понякога ме няма привидно, но душата ми е свободна и съм реално навсякъде, където имам себеподобни - например тук. Затова оставям една голяма прегръдка и много дух - като печат за автентичност и вечно приятелство!
;)
Останах без думи.......
Чак пък такава изненада точно от теб...но всъщност това си е точно твоят стил, това си точно ти! Едно огромно благодаря, придружено с приятелска прегръдка и от мен!
цитирайЧак пък такава изненада точно от теб...но всъщност това си е точно твоят стил, това си точно ти! Едно огромно благодаря, придружено с приятелска прегръдка и от мен!
морето от красиви емоции!
цитирайМного благодаря!
цитирайТърсене
За този блог

Гласове: 5062
