Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.01 23:40 - Дишам
Автор: shining Категория: Лични дневници   
Прочетен: 930 Коментари: 4 Гласове:
9


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
   Честита Нова Година!

   Дойдох пак, за да намеря в мразовития януарски ден, топлина и взаимност в това уютно кътче. Нося си нещо. Разчиствах днес един шкаф. Излезе ми едно листче, което бях забравил.Преди пет години бях на плажа на морето през лятото и тогава се случи това, което описах на късчето хартия. Сигурно съм го сметнал за недовършено и съм го оставил за после. Днес го прочетох. Видя ми се едно такова спонтанно, искрено, от сърце.Да, така си беше, това почувствах тогава и ми беше толкова хубаво. Направо и аз летях.Слушайте:

   Дишам вятъра. Движението на тревите.
   Чайки. Летят, летят, летят. Вятър и чайки в едно.  
   Бучащи вълни. Вода, която се движи. Всичко е движение.
   Вода, въздух, живот...
   Нежен слънчев лъч иззад облака.
   Мирис на въздух. Мирис на море.
   Песъчинки. Безброй песъчинки. Бялото на вълните и песъчинките.
   Кръжащи чайки. Кацнали чайки. Чайки, носени от вятъра.
   И пак слънце. Много много слънце.
   Листата на тревичките трептят. Цветчетата танцуват.
   Нюанси на синьо и зелено. Контрасти. Пясък, вода, въздух.
   Вдишвам живота.
   Гладен съм за живот.
   Птичи крясък. Неуморни вълни.
   Едно слънце над всички и над всичко. Копнеж за вечност.
   Приземяване.
   Шарени чадъри. Отдалечаващи се силуети.
   Полетяла топка. Къщи.
   Лодки като точици...
                 /юли 2020/

   Ех, ама се размечтах и аз за това море. Дали му беше времето да го пиша това сега...
  
   В първия ден на новата година си казах - мечтай, прави, греши, падай, ставай, сбъдвай, не спирай, живей!
   ДИШАЙ!

   Пожелавам го и на вас, приятели!
   Благодаря за приятната компания!
   Бъдете здрави!

                                shining





Гласувай:
9



Предишен постинг

1. emi1ts - Честита Новата 2026 година !
02.01 10:32
Много се радвам че си отново тук.Пожелавам ти много ценните за всички ни здраве,много радост,щастие и късмет във всичко!Споделеното от теб е много красиво, искрено и аз го усещам като изразено усещане на радостта от живота.Напоследък и аз си мисля колко е важно всъщност да умеем да се радваме на живота, освен всички други важни неща които имаме да учим!:)Благодаря ти и за куража който даваш на всички нас с пожеланията ти по повод новата година- да продължаваме да мечтаем, грешим,....да не спираме да живеем!Весели новогодишни празници и нови вдъхновяващи моменти!
цитирай
2. shining - 1. emi1ts
02.01 13:19
Здравей,благодаря за съдържателния , емоционален и вдъхновяващ коментар!Блаодаря за пожеланията, нека да сме здрави и да имаме сили и смелост да продължаваме напред.Какво друго ни остава.
цитирай
3. donchevav - Честита Нова година! Благодаря ...
02.01 18:22
Честита Нова година!
Благодаря за тези вдъхновени стихове, късчета от море и лято - чудесно е, че можем да ги имаме и сега, в мразовити дни като днешния!
Да мечтаем, да се стремим, да падаме, да ставаме - да дишаме!
Нека винаги имаме тази свобода и воля - да се усещаме живи!
Пожелавам здраве, щастие, светли вдъхновения през новата
година!
И много дни с морски бриз, пясък, чайки и вълни!
Весели празници!
цитирай
4. shining - 3. donchevav
02.01 23:05
И аз благодаря за споделеното усещане! И за пожеланията. Наистина се чувствам много уютно тук и когато нещо ми напира отвътре да го споделя, просто идвам и си го казвам. Здраве и щастливи мигове и много усмивки!
цитирай
5. benitta - ... Да се завърнеш в бащината къща...
10.01 09:56
Ей така се чувствам, когато вляза тук!
Много свидно, много уютно, защитено, сред свои!
Усещането да се завръщаш от време на време в свят на творчески хора с дълбочина и чистота на душата, е несравнимо! Само нашата жилка човеци могат да почувстват този живец на бягство от матрицата и суетата.
Не се учудвам на морските ти красиви рисунки, които оживяват и оцветяват деня ни! Като едни зимни Водолеи, с теб не виреем много в снега, а все там ни влече - в необятността на синьото, където вдъхновението се насища със слънце и нови стремежи за любов към живота.
Понякога ме няма привидно, но душата ми е свободна и съм реално навсякъде, където имам себеподобни - например тук. Затова оставям една голяма прегръдка и много дух - като печат за автентичност и вечно приятелство!
;)
цитирай
6. shining - 5. benitta
10.01 22:41
Останах без думи.......
Чак пък такава изненада точно от теб...но всъщност това си е точно твоят стил, това си точно ти! Едно огромно благодаря, придружено с приятелска прегръдка и от мен!
цитирай
7. emelika - Имай го -
24.01 21:37
морето от красиви емоции!
цитирай
8. shining - 7. emelika
24.01 21:53
Много благодаря!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: shining
Категория: Лични дневници
Прочетен: 845155
Постинги: 175
Коментари: 1438
Гласове: 5062
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930